ΠΑΡΑΠΟΜΠΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗ 3.12.2019

29/11/2019

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνει ότι ο Αθλητικός Δικαστής κ. Γιώργος Χριστοφίδης, στη συνεδρία ημερομηνίας 3/12/2019, θα εξετάσει τις πιο κάτω υποθέσεις:
 
Αρ. υπόθεσης 18. Παραπέμπεται στον Αθλητικό Δικαστή το σωματείο ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΡΟΥ λόγω άρνησης να λάβει μέρος στον αγώνα συνεπεία της αναγραφής στο φύλλο αγώνα μεγαλύτερο από τον επιτρεπόμενο αριθμό καλαθοσφαιριστών γεννημένων πριν την 01/01/1993 και άρνηση διόρθωσης του φύλλου αγώνα εξαναγκάζοντας τους διαιτητές να κλείσουν το φύλλο αγώνα και να μην ξεκινήσουν τον αγώνα Ανδρών Β1 Αχιλλέας Αγρού-Αχιλλέας Καιμακλίου ημερομηνίας 24/11/2019.
 
Αρ. υπόθεσης 19. Παραπέμπεται στον Αθλητικό Δικαστή ο καλαθοσφαιριστής του σωματείου DIGENIS NBA B.C. ΓΚΑΖΑΝΗ ΣΤΑΥΡΟΣ, για αντιαθλητική και/ή ανάρμοστη συμπεριφορά στον αγώνα Ανδρών Β2 Digenis NBA-ΑΝΟΡΘΩΣΗ ημερομηνίας 24/11/2019.
 
Αρ. υπόθεσης 20. Παραπέμπεται στον Αθλητικό Δικαστή το σωματείο DIGENIS NBA B.C. λόγω της συμπεριφοράς του καλαθοσφαιριστή του Γκαζάνη Σταύρου για αντιαθλητική και/ή ανάρμοστη συμπεριφορά στον αγώνα Ανδρών Β2 Digenis NBA-ΑΝΟΡΘΩΣΗ ημερομηνίας 24/11/2019.
 
Αρ. υπόθεσης 21. Παραπέμπεται στον Αθλητικό Δικαστή ο καλαθοσφαιριστής του σωματείου ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΠΑΣΑΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ, για αντιαθλητική και/ή ανάρμοστη συμπεριφορά στον αγώνα Ανδρών Β2 Digenis NBA-ΑΝΟΡΘΩΣΗ ημερομηνίας 24/11/2019.
 
Αρ. υπόθεσης 22. Παραπέμπεται στον Αθλητικό Δικαστή το σωματείο ΑΝΟΡΘΩΣΗ λόγω της συμπεριφοράς του καλαθοσφαιριστή του Πασά Θεοδόση για αντιαθλητική και/ή ανάρμοστη συμπεριφορά στον αγώνα Ανδρών Β2 Digenis NBA-ΑΝΟΡΘΩΣΗ ημερομηνίας 24/11/2019.

ΟΠΑΠ Basket League

aek
ael
apoel
apollon
apop
etha-egkomis
enosi-paralimniou
keravnos
omonia

ΟΠΑΠ Γυναικών Α' Κατηγορίας

ael
anagennisi-germasogias
anorthosi
etha
enad
keravnos
phoenix
Θ. Ομάδα A. Ν. Η. Β.
1 Κεραυνός 8 8 0 16
2 Πετρολίνα ΑΕΚ 8 7 1 15
3 Απόλλων 8 5 3 13
4 Ε.Ν. Παραλιμνίου 8 4 4 12
5 ΑΠΟΕΛ 8 4 4 12
6 ΕΘΑ 8 3 5 11
7 Ομόνοια 8 2 6 10
8 ΕΚΑ ΑΕΛ 8 2 6 10
9 ΑΠΟΠ Πάφου 8 1 7 9

10η Αγωνιστική

# Αγώνας Ημερ.
1 ΑΠΟΠ Πάφου VS Κεραυνός 7/12/2019 16:00
2 Ομόνοια VS ΑΠΟΕΛ LS 8/12/2019 18:30
3 Ε.Ν. Παραλιμνίου VS Απόλλων 9/12/2019 19:00
4 ΕΘΑ VS ΕΚΑ ΑΕΛ TV 9/12/2019 19:00

Instagram