ΚΛΗΣΗ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΓΙΑ FIBA CHALLENGER 2021

18/06/2021

Η Κυπριακή Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνει την κλήση του Ομοσπονδιακού Τεχνικού της Προ-Εθνικής Ανδρών Κ16, Μιχάλη Ματσεντίδη, ενόψει της διοργάνωσης FIBA U16 European Challenger, που θα πραγματοποιηθεί από στις16-21 Αυγούστου 2021, στη Σόφια (Βουλγαρία).

Η Εθνική κ16 θα αγωνιστεί στον Δ’ Όμιλο με τις εθνικές ομάδες της Ουκρανίας, Πορτογαλίας, Ελβετίας, Γεωργίας, Ουγγαρίας και Σλοβακίας.  

 

Η προετοιμασία της προεθνικής ομάδας, θα ξεκινήσει στις 7 Ιουλίου 2021.

Θα πραγματοποιηθούν 2 προπονήσεις αξιολόγησης σε περιφέρειες, πριν από την έναρξη της προετοιμασία της προ-εθνικής ομάδας.

 

Περιφέρεια Λευκωσίας:

Τετάρτη 23 Ιουνίου 2021 στις 16:00 στο στάδιο «Ελευθερία» στη Λευκωσία.

 

Περιφέρεια Λεμεσού/Πάφου/Λάρνακας:

Παρασκευή 25 Ιουνίου 2021 στις 16:00 στο στάδιο «Σπ. Κυπριανού» στη Λεμεσό.

Αναχώρηση από τον χώρο στάθμευσης του Σταδίου ΓΣΖ στη Λάρνακα στις 14:15.

Αναχώρηση από τον χώρο στάθμευσης Γήπεδο Στελιος Κυριακίδης στη Πάφο στις 14:30

Λευκωσία:

 

1..Τσότρας  Ανδρέας                             

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου

2. Ασλανίδης Άγγελος                         

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου

3. Αλεξανδρίδης Άγγελος                    

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου

4. Μιλής Κωνσταντίνος                       

ΚΕΡΑΥΝΟΣ Στροβόλου

5. Παρασκευά Ραφαήλ                         

ΝΒΑ

6. Τσουλόυπας Πέτρος                          

ΝΒΑ 

7. Χριστοδόυλου Πάρης                        

ΝΒΑ

8. Βύρωνος Φάνης                                 

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καιμακλίου

9. Παφίτης Ανδρέας                                 

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καιμακλίου

10. Johny Obichie                                     

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καιμακλίου

11. ΚυρΙάκου Σοφοκλής                           

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καιμακλίου

12. Τουμαγιάν Μιχάλης                             

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Καιμακλίου

13. Κωνοπίδης Ανδρέας                           

Youth Stars

14. Γεωργιάδης Νεκτάριος                       

Youth Stars

15. Κουφκής Γιώργος                               

Youth Stars

16. Παπασάββας Ηλίας                           

Youth Stars

17. Αβρααμίδης Νικόλας                         

Youth Stars

18. Παλλίδης Κωνσταντίνος                     

ΑΠΟΛΛΩΝ Γερίου

19. Χατζηγιάγκου Γιάγκος                         

ΑΠΟΕΛ  

20. Κωνσταντινίδης Στέφανος                   

ΑΠΟΕΛ

21. Ττελιάς Θεόδουλος                             

ΑΠΟΕΛ

22. Μάτσης Ανδρέας                                 

ΕΘΑ Έγκωμης

23. Σιακόλας Λόυκας                                  

ΕΘΑ Έγκωμης

 

 

 

 

Λεμεσός - Λάρνακα - Πάφος - Ελ. Περ. Αμμοχώστου

 

1..Τιγκας Στέφανος                                       

PHOENIX M.J. Plus

2. Κωνσταντίνου Χαράλαμπος                     

PHOENIX M.J. Plus

3. Παπαγεωργίου Θρασύβουλος                  

PHOENIX M.J. Plus

4. Γκοτσόπουλος Άγγελος                             

PHOENIX M.J. Plus

5. Στυλιανόυ Μάριος                                     

ΑΕΛ Λεμεσού

6. Θεοδοσίου Αλέξανδρος                             

ΑΕΛ Λεμεσού

7. Κυριακίδης Χρίστος                                   

Αστέρας

8. Νοταρίδης Χρύσανθος                             

ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου

9. Γαβριήλ Χρίστος                                       

ΑΝΟΡΘΩΣΗ Αμμοχώστου

10. Μαλαθόυρας Χριστόφορος                   

ΖΗΝΩΝΑΣ 

11. Χριστοφίδης Μιχαήλ                             

Ζήνωνας 

12. Πεντάρας Ιωάννης                               

Ζήνωνας 

13. Νεοφύτου Άγγελος                               

Ζήνωνας 

14. Βάσιος Σπυρος                                     

Ζήνωνας 

15. Κουντόυρης Μάξιμος                             

ΑΕΚ Λάρνακας

16. Ρότσος Έθαν                                         

ΑΕΚ Λάρνακας

17. Νεοφύτου Δημήτρης                               

Α.Ο. Αραδίππου 

18. Κουζαπας Παναγιώτης                           

Α.Ο Αραδίππου

19. Αρμακόλας Γιώργιος                             

ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου

20. Ασσιωτης Ηλίας                                     

ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου

21. Κλιτσινάρης Στέφανος                           

ΑΤΛΑΝΤΑΣ Πάφου

20. Χατζηβασίλης Νικόλας                           

ΑΠΟΠ Πάφου

21. Λάμπρος Λάμπρου                                

ΑΠΟΠ Πάφου

22. Πολυκάρπου Πολύκαρπος                     

ΑΠΟΠ Πάφου

23. Στασή Θεοδόσης                                    

ΑΠΟΠ Πάφου

24. Χατζηκωνσταντη Δημητρης                   

ΕΝ Παραλιμνίου

 

 

ΟΠΑΠ Basket League

aek
ael
anorthosi
apoel
apollon
apop
achileas-kaimakliou
etha-egkomis
enad
enosi-paralimniou
keravnos
omonia

ΟΠΑΠ Γυναικών Α' Κατηγορίας

ael
anagennisi-germasogias
anorthosi
enad
zenonas
keravnos