ΑΓΩΝΕΣ FIBA EUROPE CUP ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΡΙΣΜΟΙ

11/11/2019

Η Επιτροπή Διαιτησίας έχει ορίσει κριτές και στατιστική υπηρεσία για τους αγώνες του FIBA EuropeCup μεταξύ των ομάδων ΑΠΟΕΛ-SIGAL PRISHTINA, ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ-IRONI NESS και ΑΠΟΕΛ-MEDI BAYERUTH οι οποίοι θα διεξαχθούν την Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019 , Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019 και Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2019 αντίστοιχα.
Παράλληλα ανακοινώνονται οι διαιτητές/κριτές και κομισάριος όπως έχουν οριστεί από την Διεθνή Ομοσπονδία.

Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019:
 
Αγώνας: ΑΠΟΕΛ-SIGAL PRISHTINA
Αίθουσα: Τάσος Παπαδόπουλος Ελευθερία
Κομισάριος: Shoham Snir (Israel)
Διαιτητές: Iiya Putenko (Russia), Glellert Kapitany (Hungary), Nir Meirson (Israel)
Σημειωτής:K. Κοσμά
Βοηθός Σημειωτής: Γ. Σάββα
Χρονομέτρης: Χ. Φιλίππου
Χειριστής 24'': Ε. Κωνσταντίνου
Back Up: Στ. Αθανασίου
Στατιστική Υπηρεσία:Ν. Μαννούρης, Κ. Νικοδήμου,Πραξιτέλους Δ.
Ώρα διεξαγωγής αγώνα: 18:00
 
Tετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019:
 
Αγώνας: ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΤΡΟΒΟΛΟΥ-IRONI NESS
Αίθουσα: Κώστας Παπαέλληνας
Κομισάριος: Norbert Lugossy (Hungary)
Διαιτητές: Aleksander Pavlov (North Makedonia), Milan Spanic (Slovenia), Thomas Kerisit (France)
Σημειωτής:Β. Λόρτου
Βοηθός Σημειωτής: Λ. Κωνσταντινίδου
Χρονομέτρης: Χρ. Αργυρού
Χειριστής 24'': Π. Σταυρινίδης
Back Up: Κ. Σταύρου
Στατιστική Υπηρεσία: Μαννούρης Ν., Αργυρού Α., Πραξιτέλους Πρ.
Ώρα διεξαγωγής αγώνα: 19:00
 
Τετάρτη 27 Νοεμβρίου 2019:
 
Αγώνας: ΑΠΟΕΛ-MEDI BAYERUTH
Αίθουσα: Τάσος Παπαδόπουλος Ελευθερία
Κομισάριος: Gil Oved  (Israel)
Διαιτητές: Eddie Viator (France), Martin Vulic (Croatia), Nemanja Ninkovic (Serbia)
Σημειωτής: Αθανασίου Στ.
Βοηθός Σημειωτής: Κουφούδης Σ.
Χρονομέτρης: Παπαηρακλέους
Χειριστής 24΄΄: Κοφίνη Δ.
Back Up: Βιολάρης Α.
Στατιστική Υπηρεσία: 
Ώρα διεξαγωγής αγώνα: 19:00

 

ΟΠΑΠ Basket League

aek
ael
apoel
apollon
apop
etha-egkomis
enosi-paralimniou
keravnos
omonia

ΟΠΑΠ Γυναικών Α' Κατηγορίας

ael
anagennisi-germasogias
anorthosi
etha
enad
keravnos
phoenix
Θ. Ομάδα A. Ν. Η. Β.
1 Κεραυνός 5 5 0 10
2 Πετρολίνα ΑΕΚ 5 4 1 9
3 Απόλλων 5 4 1 9
4 Ε.Ν. Παραλιμνίου 5 4 1 9
5 ΑΠΟΕΛ 6 3 3 9
6 ΕΘΑ 6 1 5 7
7 ΑΠΟΠ Πάφου 6 1 5 7
8 Ομόνοια 5 1 4 6
9 ΕΚΑ ΑΕΛ 5 1 4 6

7η Αγωνιστική

# Αγώνας Ημερ.
1 ΕΚΑ ΑΕΛ VS Απόλλων TV 22/11/2019 19:00
2 ΕΘΑ VS Ομόνοια 23/11/2019 16:00
3 Κεραυνός VS ΑΠΟΕΛ LS 24/11/2019 15:00
4 Πετρολίνα ΑΕΚ VS Ε.Ν. Παραλιμνίου 24/11/2019 18:00

Instagram